Jeżdżąc po kraju w ramach programu spotkań regionalnych Rzecznik Praw Obywatelskich spotyka się z organizacjami pozarządowymi, które niosą pomoc i wiele problemów mogą rozwiązać na miejscu. Ta wystawa to nasz hołd złożony tym wszystkim wspaniałym osobom.
Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Zdunach. Dla kobiet i dzieci – ofiar przemocy domowej – skuteczna pomoc. Dla sprawców – terapia
Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie. Pomysł na pełnosprawność Miejsce debat, a także pracy dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Fundacja POKOLENIA w Tczewie. Wsparcie młodych w kłopotach i kryzysach. Fundacja prowadzi koordynowane, wszechstronne działania wspierające młodych dotkniętych bezrobociem, uzależnieniem, zagrożonych bezdomnością i wykluczeniem społecznym.
Przedsiębiorstwo społeczne GOSPODA JASKÓŁECZKA w Radomiu ze szlachetną misją pomocy chorującym psychicznie. „Odkąd tu pracuję, nie choruję”. Praca jest bowiem ważnym elementem zdrowienia. Dzięki niej zdobywa się samodzielność, rozwija kontakty z innymi
Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów zajmuje się rozwiązaniem konfliktu dotyczącego roszczeń regresowych miasta wobec zadłużonych lokatorów prywatnych kamienic. Występuje w ich obronie wobec władz miasta.
Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim z sercem i kompleksową opieką. Powstało w dawnym osiedlowym żłobku – i trochę czasu musiało upłynąć, zanim mieszkańcy osiedla zaakceptowali nowego sąsiada.
Stowarzyszenie Profilaktyki i Resocjalizacji MATEUSZ w Toruniu tworzy dom dla ludzi powracających z terapii uzależnień i zakładów karnych. Daje czasowe schronienie. Edukuje i wspiera
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czuchowie. Do odwiedzenia Czuchowa zaprosiły RPO wychowanki i dyrekcja MOW. W ośrodku przebywa około 30 dziewcząt w wieku 13-18 lat, które miały doświadczenia różnorakich kryzysów.
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu. Wsparcie dla dzieci i młodzieży w sytuacjach kryzysowych. Ośrodek zajmuje się wczesną prorodzinną interwencją opiekuńczą. Wspiera rodziny wychowanków, służąc im radą i pomagając
Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich. Raz do roku do Maróza pod Olsztynkiem przyjeżdzają aktywiści, żeby się poznać, nauczyć nowych rzeczy i potrenować nowe umiejętności.
Partnerstwo dla Wolontariatu to lubuska platforma współpracy w tworzeniu miejsc, w których młodzi ludzie będą mogli realnie uzyskać pomoc i wsparcie psychologiczne
Zakład Aktywności Zawodowej „U Pana Cogito”. Pensjonat i Restauracja w Krakowie - Zakład Aktywności Zawodowej dający pracę dla osób po kryzysach psychicznych
Małopolskie Stowarzyszenie Probacja w Krakowie. Choć formalnie człowiek wychodzący z zakładu karnego powinien być gotowy do życia na wolności, w praktyce potrzebuje wsparcia, przejścia przez „śluzę wolności”.
Spółdzielnia socjalna „Okno na świat” w Słopnicach. W Słopnicach młode matki chciałyby wracać szybko do pracy. Niestety, z pracą jest krucho, dodatkowo bardzo wielu ojców pracuje za granicą, co jeszcze utrudnia łączenie opieki i pracy zawodowej.
Spółdzielnia Socjalna Opoka w Kluczach nie tylko daje pracę ludziom w bardzo trudnej sytuacji. Prowadzi też projekty, z których korzysta cała społeczność. Brała np. udział w projekcie dostarczania zdrowych przekąsek do szkół.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Wieliczce - dzienny ośrodek wsparcia dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej. Fundacja realizuje projekty nastawione na aktywizację i wspieranie osób doświadczonych kryzysem psychicznym
Stowarzyszenie Rodzin Pelikan w Gdańsku niesie pomoc dziecku, którego rodzice się rozwodzą.Podkreśla, że to nie rozwód lecz konflikt między rozwodzącymi się rodzicami jest dramatem. Kiedy rozpadu rodziny nie da się zatrzymać, trzeba chronić dzieci.
Stowarzyszenia im. Brata Krystyna - Gorzowskie imperium miłosierdzia. 25 lat mikromodelu pomocy społecznej realizowanego na rzecz wyrównywania poziomu życia mieszkańców Gorzowa i północnej części województwa lubuskiego.
Uciążliwe inwestycje koło domów
Prawa osób głuchych
Pełnoaktywni mimo niepełnosprawności
Różne pomysły na pomoc seniorom po to, by jak najdłużej byli samodzielni, ale nie samotni
Niepełnosprawność intelektualna. Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie. Nasz system pomocy nastawiony jest na rehabilitację i powrót do pracy. A co z tymi, którzy do pracy nigdy nie wrócą? Dziś zostaje DPS albo 24-godzinna opieka starzejących się
Dobre sąsiedztwo, wielość pamięci. Czy wystarczy nam dzień dzisiejszy, jakie znaczenie ma pamięć o historii i pielęgnowanie pamięci? Jaka to ma być pamięć?
Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach. To jedyny szpital w Polsce, który pomaga pacjentom w sposób kompleksowy i próbuje równoważyć opiekę medyczną z usługami społecznymi.
Zintegrowany system ekonomii społecznej w Częstochowie